Filozofie šokující ve sbírkách Vivienne Westwoodové

Vzpurná filosofie každé sbírky Vivienne Westwoodové záměrně vymaže okraje obvyklých stereotypů moderní módy. Návrhář přehodnocuje genderové standardy, proto jsou unisex modely prováděné Vivienem považovány za výšku pobuřujícího propleteného moderními pohledy na estetiku. Westwoodova mistrovská díla překvapují, inspirují a připomínají divadelní představení v nejlepších tradicích designu.

Vivienne Westwood - britský designér světového proslulosti

Cesta ke slávě

Je těžké si představit, že čarodějnice císařovny nemá specializované vzdělání, ale to naznačuje úžasnou schopnost pracovat a touhu dosáhnout svých cílů za každou cenu. S Malcolmem McLarenem, civilním manželem a ideologickým inspirátorem tehdejšího mladého nerozhodného Vivien, podnikla první kroky ve světě módy.

Vivienne a Malcolm McLaren na začátku své kariéry

S lehkou rukou Malcolma, stylistickou megapopulární v té době punk rocková kapela Sex Pistols, pár představil jejich první sbírku uvnitř zdí obchodu plného plakátů s intimním podtextem. Provokativní místo se rychle změnilo v centrum šokující strany a sláva mladého módního návrháře se rozšířila po celé Británii.

První módní přehlídky návrháře

Vivienne se v očekávání hrozícího zániku punkového stylu začala zajímat o historii světové módy a začala studovat umění řezání, které pomohlo získat dovednosti profesionála a trvale měnit vlastní životopis. O rok později, designér představil první kolekci v London Fashion Week, a časem, Westwood dobyl Paříž.

Královna punk a šokující je stále v čele

Unikátní styl Vivien

Příští sbírka královny předpokládá nezměněné bláznivé show v nejlepších tradicích pouličního šokování, které kombinují kardinální linie, psychedelické myšlenky a nestandardní formy. Modely, zastíněné make-upem, s bohatými stíny pro muže i ženy, nebudou lhostejné, stejně jako přítomnost vysokých podpatků, šatů a unisex sukní.

Freak Show

Nestandardní přístup k základům designu se vrací do poloviny 70. let, kdy odvážná rozhodnutí násilných punků dobyla britské subjekty, což je nutilo přehodnotit význam módních trendů. Základem exkluzivního stylu jsou:

 • chytrá geometrie pokrývky hlavy;
 • světlé tisky a la květiny stylu různých odstínů;
 • omráčeníboty na mega vysoké platformě;
 • šněrování kyselinou.

Okouzlující přehlídka na molu

Normy a stereotypy

Modely představující sbírky Westwood svým vzhledem zpochybňují zavedené stereotypy standardů pódií; štíhlost, hraničící s anorexií, a naopak, přečerpávali muže, holky holení hladce - tento styl je neobvyklý, ale je přístupný průměrnému muži na ulici.

Velitel dává přednost jasným barvám a kombinacím tónů, dovedně využívá příslušenství v groteskním a hyperbolickém stylu. Například, nejsložitější styly mohou být šité z pytloviny, zatímco peří a velké drahokamy jsou používány jako výzdoba, doplněný odvážným make-upem, který odhalí mírnou nostalgii pro punk časy.

Groteskní a nestandardní experimenty

Zdá se, že příslušenství se vrátilo z truhlic staré babičky: zde jsou složité opasky, neobvyklé náušnice, přívěsky, masivní rytířské brnění, šarlatové podvazky a legíny - to je trend dávného umění, který byl záměrně přiveden zpět z minulosti a vdechl nové myšlenky do zapomenutých motivů. Současně projektant záměrně identifikuje každý model s následujícím modelem a vytváří tak kompletní obraz avantgardního obrazu neobvyklé grotesky.

Neuvěřitelné motivy

Toto je originální styl Vivienne Westwood, ve které není místo pro saténové šaty s prolamovanými vložkami, klasickými čerpadly na patách a spojkami, pokud nejsou naplněny doplňky ve stylu.sadomaso

Jaké modely Westwood najdou uplatnění v životě

 • \ t

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Styl Vivienne Westwood je skutečně jedinečný a originální, prolíná eleganci a ztuhlost, hraje barvy minulých období a odhaduje tendence vzdálené budoucnosti. Za neopatrnými liniemi, destruktivními detaily, roztrženými hranami a složitými geometrickými tvary jsou nejsložitější vzory a filigránské provedení, které ocenili uznávaní mistři světové módy.

Neopatrné formy zachovávají tajemství šikovného střihu

Sbírky a role ve světě módy

Kreativita Vivienne Westwoodová nenechá nikoho lhostejného. Vyniká hlubokou ironií, drobným chuligánstvím, ale to je to, co odlišuje zbytek od ostatních. Pro znalce módy, Vivien je přehlídky vždy jasnou mimořádnou událostí, obdivoval znalci sofistikované elegance a klasický minimalismus obdivovat nové motivy, které nejsou typické pro klasickou módu.

Styl je založen na neuvěřitelné charismě

Vivienne Westwoodová je uznávanou královnou světové módy, která má úžasný smysl pro styl, chuť, vkus a charisma. Rozhodla se odmítnout pouliční motivy k obecně přijímaným ideálům a nemýlila se -Nyní jsou její sbírky uznávány po celém světě, inspiruje Alexandra McQueena a Johna Galliana za svou práci a sama designérka je právem uznána za korunovaný zvláštní rozhořčení.

Spojovací materiál, spojovací materiál a zipy jsou korunovány neobvyklými nýty ve formě lebek, hlemýžďů, hmyzu a jak by to mohlo být jinak - to je Vivienne Westwoodová.

Trendy a trendy

Vivienne Westwoodová udělala kariéru v dobách měnících se stylů a trendů, aniž by se uchýlila k radikálním inovacím, ale kompetentně využila období na konci éry hippie a zavedla pobuřující punk. Základem raného díla byly charakteristické prvky: roztrhané díry, hadry a různé symboly jako neobvyklé experimenty, i když návrhářka sama definuje svůj styl jako historický romantismus.

Velikost královny

Debutová sbírka byla zdobena pirátskými botami s více sponami, popruhy a nýty. Návrhář se opakovaně vrací na téma válečného piráta a modely se staly populárními u moderních celebrit jako Keira Knightley, Sienna Miller a Kate Moss.

Vivienne Westwood

"Piráti"

Pod vlivem děl Dumase se zrodila sbírka Pirátů z roku 1971, založená na:

 • trendy v pytlích;
 • široká noha;
 • klobouky.

Kolekce pirátů

Podrobnosti podnítily pokračování neobvyklého stylu pro tuto dobu a zaslouženě přinesly Viviens slávu uznávanému módnímu návrháři.

„Savages and Tramps“

Nová stránka v kariéře společnosti Vivien byla položena sbírkou „Savages and Tramps“ - ironickou nití, jako by se trhaly všechny oděvy, vystavovaly vnější švy, spodní prádlo přes košile a vrcholem byl portrét Alžběty II. .

Fantasy na výstavě „Savages and Vagrants“

Téma královských osob pokračovalo iv roce 1987, ale tentokrát ukázala zvláštní vynalézavost a portrét královny zdobil piercing rtů a tento obraz se zamiloval do královského monarchy a nález se přesunul do sbírek jiných mistrů.

Jméno brilantního designéra se jmenovalo růže „Vivienne Westwood“ - krása floribunda s červenými poznámkami v rámci okvětních lístků, připomínající originalitu a originalitu královny pobuřujících.

Růže "Vivienne Westwood"

„Ekoturistika“

Nové stvoření v osobitém stylu je uvedeno na London Fashion Week. Sbírka je plná společenských a politických podtextů. Dominují mu environmentální trendy a politický aktivismus. Tento koncept je spojen s názvem sbírky - „Ekoticita“, kde roste aktuální téma alternativních zdrojů energie, zejména zelená energie. Samozřejmě to nebylo bez punkových motivů, kolekce je jasně zvýrazněna:

 • odření, roztržené díry, vložky, náplasti;
 • příslušenství z plastového příboru;
 • ozdoby na papírové vlasy;
 • obuv vyrobená z přírodních materiálů.

Sbírka ekologie

Oblečení se lišilo ve zvláštních výtiscích od barevné škály až po politickou symboliku a v některých z nich zářila královna rozhořčení, Vivienne Westwoodová.

Sbírka vynikla velkým množstvím netriviálních věcí:

 • těsné unisex legíny;
 • togas a originální večerní šaty a pro muže.

Westwoodova popularita získává hybnost den po dni a její postoj k punku se více promítá do nových výtvorů, takže „babička-punk“ se stává vzorem mnoha mladých módních návrhářů. Vivienne Westwood je módní, moderní, vynalézavý rebel, který ví, jak překvapit, smát se a ohromit současně - opravdovou inspiraci a inspiraci moderní módy.

Hranice pro mazání

Jaro-léto 2017

Jaro-letní přehlídka 2017 se vyznačuje sportovními mladými modely ve stylu grunge s nadýchanými detaily z neobvyklých materiálů. A také je zde trend smazaných genderových tváří, neuvěřitelně velké velikosti svetrů a obleků se širokými rameny a hlubokým výstřihem. Tlumený barevný gamut převládá s akcenty na tenkém proužku, malé kleci a malými vložkami ze zlata, kovu a kůže.


Jaro-léto 2018

Creative Vivien znovu zvítězila nad veřejností s nepředvídatelností a faktickou originalitou. Jaro-léto 2018 ukazuje jak mužské, tak ženské modely, ale totoJe těžké přijmout show jako součást přehlídky, spíše je to módní pláč s prvky šoku a komplexní koncepce.

Jaro-léto 2018

Na výstavě zvítězila atmosféra cirkusu, nasycená kaskadérskými kousky, bláznivými tanci a vážnými gymnastickými pohyby, zatímco modely ukázaly sofistikované originální oděvy:

 • šaty, jako by byly vyrobeny ze starého plátna;
 • šokující muž trikini;
 • modré pytloviny;
 • nadrozměrné modely s nesrozumitelným spiknutím;

 • beztvaré svrchní oděvy;
 • pánské pyžama;
 • smokingy s ultravysokými límci;
 • pánské sundresses - zástěry.

Vivienne Westwood nad předsudky

Srdcem technik ukázaných na výstavách je totální konstruktivismus s hravými ironickými podtexty. Je nepravděpodobné, že by to, co vidíte na pódiu, mohlo být aplikováno v každodenním životě, ale určité detaily si zaslouží pozornost.

Původní zobrazení sbírky 2018

Jaro-léto 2019

Ve sbírce jaro-léto 2019 je starý punkový duch pečlivě chráněn, kde modely rozbíhají skútry a skateboardy na molu, chodí v kloboucích, zarámovaných stoličkách a židlích a zdobí stoly v pase.

Současně jsou meze pohlaví vymazány do děr: muži jsou oblečeni do šifonových peignoirů s kosmickými symboly a ženy jsou oblečeny ve spodním prádle s pánskými podtextem; který vždy vyvolává vážnou kritikupozoruhodné Vivienne.

podzim-zima 2017-2018

Kreativita kolekce podzim-zima 2017-2018 nemůže zůstat bez povšimnutí - je to stále stejná punková euforie s poznámkami vídeňské modernity, která slaví století od svého založení. Většina modelů je vyrobena ze surového nenatřeného vlákna, pytloviny a hrubé tkaniny a alpské květy jsou používány jako dekor, kartáče jako drapák pro záclony, vždy pro děti proporce a neuvěřitelné pokrývky hlavy.

Módní přehlídka 2017-2018

podzim-zima 2018-2019

V nové sezóně podzim - zima 2018-2019 se Britové rozhodli opustit tradiční demonstraci na stupních vítězů a představili lookbook (tříminutové video), který spojil tvůrčích motivů nové sezóny, zdobí hashtag # DontGetKilled. Používá se ve sbírce:

 • bouřlivé masky a tisky;
 • pytle naplněné pískem;
 • značky, transparenty a bubny;
 • slogany s odvoláním proti terorismu;
 • tradiční britská buňka a vlajka.

Podzim je zima 2018-2019

Žluté šněrování s černou vazbou se stalo hitem sezóny a na konci výstavy se Westwood sama poškrábala na molu a ukázala objemnou nadměrnou bundu v kombinaci sukně midi s tenkými růžovými pruhy.

Hlavní ideologickou linií přehlídky je zachránit svět na planetě s využitím všech možných způsobů: módní přehlídky, videa, fotografie. Toto je celá filosofie Vivienne Westwoodové - je moderátorkou, poslem moderního období.

Myšlenky svatební módy

Je těžké si představit, že mezi obdivovateli Vivien jsou stoupenci klasického stylu. Návrhář vytvořil celou galaxii svatebních šatů, jejichž středem byly šaty pro Kerry (pro televizní seriál "Sex and the City"), který dobyl:

 • hloubka vnímání;
 • geometrie přímky;
 • dokonalý řez;
 • tekoucí linie.

Kromě toho, šaty byly uznány jako nejslavnější svatební model filmového průmyslu.

Obraz nevěsty od Vivien

Práce na sbírce svatebních šatů zcela pohltila šokujícího návrháře a přidala jemná modulace k obvyklým tučným obrázkům. Šaty jako Kerry, rozptýlené v mrknutí oka, navzdory skutečnosti, že cena nebyla slušná - rozpočet (v rozmezí 20 000 tisíc dolarů). Obraz nevěsty je podle názoru konstruktéra zbaven vanilkových loutek, ale naopak je nasycen neopatrností, asymetrickým střihem, což přitahuje ty, kteří jsou unavení z jejich mimiky.

Američtí stylisté vybírající oblečení pro filmy a televizní pořady jsou velkými fanoušky neskutečných punkových stylů Westwoodských sbírek. Patří mezi ně také známá stylistka filmového průmyslu Patricia Field, která již několik let formuje šatní skříň série Sex and the City.

Příběh výběru svatebních šatů pro královskou svatbu prince Williama a Kate Middletonové v roce 2011 způsobil vzrušení v módě Olympu. Kate upřednostňovala módní dům Alexander McQueen, než nevýslovnězklamaný Vivienne a přinutil ji dát veřejnou kritiku nedostatek stylu s vybraným z prince.

Sarah Jessica Parkerová v šatech od Vivienne Westwoodové

Obuv a doplňky

Značková obuv Westwood získal na Západě obrovskou popularitu. Na jeho základně, šité z multi-barevné kousky, modely zdobené stuhy, kamínky, flitry a overlaid prvky. Modely na pódiu chlubit se na vysokých platformách - chůdách maloval rukou, a dřeváky, boty, tankettes a kotníkové boty získali jejich vlastní slávu a existovat jako oddělený dodatek k oblečení.

Sbírka bot

Sbírky doplňují originální neklasické doplňky tajným významem a ekologicky šetrnými podtexty:

 • visící na spojovacích prvcích, kostry mořských panen;
 • eksidirovannye chyby, vosy a včely;
 • klíče, přikryté drahokamy;
 • koule s obručemi a křížem.

Vaky si zasluhují zvláštní pozornost. Tradičně se jedná o klasické formy tvídu, přírodní kůže a beran s charakteristickým kostkovaným vzorem různých průměrů a barev.

Nepřekonatelný rebel

Britové říkají, že Anglie je známá svými třemi královnami - to je nepřekonatelná Alžběta II, politikka všech dob a národů Margaret Thatcherová a skandální mimořádný Westwood, který ve svých dílech oslavuje anglický kýč a šokující. Přednosti Vivienne Westwoodové a sbírek návrháře jsou oficiálně uznávány ve Velké Británii - vlastní titulRytíř Řádu britského impéria a mezi deseti předními designéry století.