Druhy tkaní zlatých řetězů pro ženy a muže

Tato dekorace je považována za nejvšestrannější: lze ji nosit pod jakýmkoliv oblečením a kombinovat s jinými výrobky ze zlata a stříbra. Desítky zlatých řetězců jsou moderním ženám známé: „Anchor“, „Cartier“, „Nonna“, „Cardinal“ a další.

Ve starověku se řetězy zlata narodily až po velmi namáhavé ruční práci. Byly vyrobeny roztavením drahých kovů: drát byl vytažen ze zlata, který byl pak zkroucen do prstenců různých tvarů a velikostí. Hotové spoje hlavního řetězu byly k sobě připevněny a pájeny. Teprve pak byl produkt zpracován a leštěn, aby se získal lesk.

V současné době jsou tyto ozdoby také vyráběny ručně, ale určité typy tkaní zlatých řetězů jsou vyráběny na speciálně vybavených strojích. To vám umožní diverzifikovat design výrobku, dát mu vizuální lehkost a sofistikovanost.

Typy ručního a strojního tkaní řetězů ze zlata na krku

S pomocí lisovacích mistrů vyrábějí takové druhy zlatých řetězů, jako je kotva a „láska“. Tyto řetězy jsou již vyrobeny ze speciálně připravených spojek - razítek. Podrobnosti nejsou spojovány dohromady a procházejí navzájem. Takové šperky nejsou příliš odolné, velmi zkroucené a snadno deformovatelné.

Pro manuální typ práce se vyznačuje výrobou nejdražších druhů tkaní řetězců zlata pro ženy a muže. Vytvoření jednoho šperku trvá spoustu času, protože mistr bez celého nástroje během celého procesu. Hmotnost těchto výrobků není menší než 6 g. Je určena pro stavbu „Bismarck“ a „Fox tail“ - nazývá se také „byzantská“ - používá se ruční práce klenotníků.

Za nejčastější typ výrobních vzorů ve zlatých řetězcích se považuje stroj. Z názvu je okamžitě zřejmé, že výroba výrobku probíhá pomocí automatizovaného zařízení. V takových případech může master pracovat s velmi malými spoji - do 0,2 mm. Strojní tkaní řetězů kolem krku zlata je mnohem levnější než ruční.Odrůdy tkaní "Nonna" a "Dvojitá kotva" jsou vyráběny strojní technologií.

Pro konstrukci řetězů se obvykle používají tři základní technologie: „Bismarck“, „Anchor“ a „Armor“. Po mnoha letech však tyto odrůdy obdržely mnoho variací. Nyní je jich tam asi 50: od nejjednodušší a končí s řetězy se složitými odkazy. Názvy tkaní zlatých řetězů jsou velmi neobvyklé, ale to neznamená, že šperky vypadají méně atraktivní.

Tkaní dámské řetízky ze zlata ve stylu "Bismarck" (s fotografiemi)

Bismarckova vazba ve zlatých řetězcích je nejoblíbenější a nejběžnější. Podle zavedeného názoru je tento typ vzoru považován za charakteristický pro pánské výrobky. V závislosti na tloušťce použitých spojů však může být tento typ párování vhodný i pro spravedlivý sex.

Vezměte prosím na vědomí, že na fotografii tkaní "Bismarck" ve zlatém řetízku je jedna zvláštní vlastnost: spoje jsou propojeny různými směry.Některé zdroje říkají, že jméno města si zaslouží díky německému kancléři Otto von Bismarck. Proto, tato odrůda, stejně jako velký vůdce německé říše, je někdy také nazýván "Kaiser" nebo "kardinál".

Ukazuje se, že několik set let před Otto von Bismarck bylo toto tkaní považováno za samice a řetězy, které byly vyrobeny v tomto stylu, vypadaly jakovelmi křehká a dlouhá. Nicméně, kvůli jeho výjimečné trvanlivosti, po nějakém čase, řetězy mužů začaly ozdobit tento vzor

\ t

Tkaní „Kardinál“ ve zlatých řetízcích, jak je uvedeno na obrázku, může být jednoduchý i složitý a skládá se ze dvou, tří nebo čtyř vrstev vazeb. Délka těchto šperků je vždy nejméně 50 cm.

Kromě toho, že Bismarck je jedním z nejsilnějších druhů páření, je považován za jeden z nejobtížnějších a nejnáročnějších. Takový vzor je samozřejmě vytvořen pouze ručně. Princip práce spočívá v tom, že spoje jsou propojeny opravdu efektním způsobem! A prvky vzoru se skládají z prstenců, které jsou nasměrovány v různých směrech.

Tento pozoruhodný prvek můžete vidět na fotografii zlatého řetízku s Bismarckovým tkáním:

Řetězec, vyrobený ve stylu "Bismarck, dá svému majiteli šlechtický vzhled." V závislosti na přání kupujícího se může hmotnost tohoto výrobku lišit.

Druhy řetězců tkaní zlata: „Python“, „Kardinál“, „Ital“ a další (s fotografií)

Jaké druhy tkaní řetězců zlata ve stylu "Bismarck" existují v přírodě?

„Royal Bismarck“ohromí každého znalce pravé krásy svou rafinovanou formou. Ozdobná metoda tkaní bude vypadat skvěle na krku renomovaného gentlemana nebo sofistikované dámy.

„Arab Bismarck“inspiruje kohokoliUvidí orientální motivy: vzor připomíná kravatu arabské abecedy.

„Plochý“je klasická verze vzoru, ve kterém mají spoje ve spirále dvojité zakřivení.

"Piton" ("kardinál", "italský", "Kaiser")dostal své jméno kvůli objemu a tloušťce článků.

Tkaní "Python" ve zlatém řetězci je poněkud komplikovaná verze Vytya "Bismarck". V klenotnictví tohoto typu je hlavní výhodou, že vypadají více žensky a mají jedinečnou brilanci během pohybu.

Nezapomeňte ale, že výrobky s takovým názvem - tkaní "Python" ve zlatých řetězcích na fotografii lze podrobněji posoudit - má řadu specifických vlastností:

  1. Takové dekorace jsou stále velmi masivní;
  2. Je pro ně poměrně obtížné zvolit si jiný šperk - přívěsek nebo přívěsek;
  3. Řetězy "Python" často velmi těžké.

Zlatý řetízek s tkáním "Ital"- jiný název "Python" - je snadněji představitelný na krku dospělé ženy než na hrudi křehké mladé dívky. Taková věc vypadá velmi solidně a bez dalších okolků hovoří o vysokém postavení a postavení svého vlastníka nebo vlastníka ve společnosti. Tam je tendence, že muži kupují tento produkt častěji než ženy, protože řetěz s podobným vzorem vypadá docela působivě v kombinaci s téměř jakýmkoliv oblečením.

Spravedlivý sex krásné zlaté řetízkytkaní "italské" mají na sobě velké večerní šaty: stylisté soupeří s sebou, že tento ornament je vynikajícím doplňkem k dlouhým šatům.

Díky své těžké váze jsou zlaté řetízky s tkáním "Kardinál" - tzv. Vzor "Python" - dodávány se spolehlivým zámkem, což je další výhoda těchto ozdob.

Je třeba poznamenat, že spoje v takových výrobcích nejsou deformovány, protože jsou navzájem velmi těsné. Kromě toho, pokud klenot je vyroben mistrem klenotník ručně, bude hmotnost řetězu nejméně 6 g.

Pokud se blíže podíváte na fotografii zlatých řetízků s tkáním "italštiny", můžete se znovu ujistit, že nemohou být korelovány podle pohlaví:

Vzhledem k tomu, že dekorace jsou vyrobeny z jakékoli délky a tloušťky, budou se proto bez problémů stát vynikajícím dárkem pro blízkého přítele a pro vážného obchodního partnera.

A pokud najdete tenký zlatý řetízek pro ženy s tkalcovským "kardinálem", pak je ideální pro dýku nebo amulet, který je ukryt pod oblečením tak, aby ho nikdo neviděl.

Řetězy ze žlutého a bílého zlata s kotevním opletením (s fotografií)

V řetězcích zlata s tkáním „Anchor“ se používá nejjednodušší technologie upevnění článků. V takových výrobcích je jeden článek umístěn pod kolmým směrem k druhému. Tento vzor ve struktuře připomíná nejpravděpodobnější řetězec lodí.

Oválný tvarprsteny-odkazy mají šperky vyrobené v klasickém stylu. Ale velmi populární jsou výrobky s prodlouženými díly.

Viz příklad podlouhlých článků ve zlatém řetízku s opletením kotvy na fotografii:

Výrobky bílého a žlutého zlata s podobným vzorem lze vyrobit ražbou, strojním pletením nebo ručně. Master klenotník nemusí dát hodně úsilí, aby se šperky. Ale pro ruční řetězy a cena je mnohem vyšší než u výrobků, které jsou vyráběny strojově nebo lisovány. Poslední dvě technologie nejsou známkou toho, že řetěz bude vypadat nebo být horší než ručně vyráběné výrobky.

Jsou to „kotevní“ řetězy, jako jsou šperky ve stylu „Bismarck“, které jsou považovány za jeden z nejodolnějších a nejokázalejších. Je velmi snadné se o výrobky starat: snadno se umývají, protože šperky se neskládají ze složitě tkaných vazeb.

Ale je tu jedna námitka: když si vyberete řetěz s takovým otočením, musíte pečlivě prozkoumat jeho zámek. Na první pohled by neměla vyvolávat žádné pochybnosti s kupujícím. Musíte se ujistit, že upevňovací mechanismus je dostatečně silný.

„Spojení kotev“ je univerzální:je vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Kdo bude nosit řetěz, závisí na jeho délce a tloušťce.

Velkou výhodou takových šperků je, že jsou dokonale kombinovány s jinými šperky.To je velmi důležité, protože mnoho lidí je zvyklých nosit zlaté řetízky s kroužky, náramky nebo přívěsky. Díky své vnější jednoduchosti, řetězy s „kotevním“ vzorem vypadají skvěle s různými přívěsky. Pouze budete muset věnovat pozornost velikosti přívěsků, aby byly vizuálně kombinovány s tloušťkou samotného řetězu.

Velmi často ve stříbře nebo řetězcích bílého zlata s „kotvícími“ kmotry dávají svá oddělení před obřadem křtu.

Řetězy zlata s tkáním „měkkýšů“: fotografie a jméno

Tato technologie se stala základem pro vytváření mnoha druhů ozdobných výlisků. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že ploché spoje, které jsou z obou stran uzemněny, se nepřipojují v kolmé rovině, ale jako v jedné rovině.

Právě díky své vysoké síle se tato technologie nazývá „Carapace“. A také proto, že tento typ páření má výraznou podobnost s odkazy na řetězovou poštu.

Tento druh pancéřového řetězu je velmi běžný při výrobě šperků na krku. Na rozdíl od výrobků ve stylu „kotvy“ mají řetězy zlata s tkáním „Carapace“ krásný hladký povrch, čímž vytváří pocit, že spoje tvoří jeden celek.

V současné době existuje mnoho druhů páření „Carapace“.

Fotografie s názvy tkaní zlatých řetězců lze podrobně prozkoumat snížením pohledu níže:

Nonna - typ páření, ve kterém jsou obě strany šperku ošetřeny diamantovým obličejem. Takové dekorace se krásně lesknou na slunci. Z italštiny je název tohoto páření přeložen jako „tkaní babičky“: stejně silné, krásné a hladké.

„Figaro“nebo, jak se to také nazývá, „Cartier“ - díky použití dekorací v tomto stylu světově proslulého módního domu - se vyznačuje vzory z vazeb různých tvarů a velikostí.

Sspojením „Crusta rovnoběžně“se používají dva kruhové články, které jsou vzájemně propletené.

„Láska“ („Láska“)- podobá se srdcím, která jsou spojena dohromady. Tyto výrobky jsou doslova beztížné - velmi lehké a vzdušné.

"Snail" ("Clip")- vzor v tomto typu vitya připomíná skořápku šneka. A to vše proto, že odkazy jsou spirálovitě propojeny.

"Byzantský"- spojení spojená ve fantasy vzoru dodávají ozdobě eleganci a vznešenost. Tento typ Vitya je považován za extrémně trvanlivý a spolehlivý.

„Rhombus“ („Rhombo“)- tento twinge dostal své jméno kvůli tvaru diamantu spojů. Pletení se skládá z kroužků spojených v sérii, broušených na obou stranách a umístěných v jedné rovině.

Půvabné zlaté řetízky s Nonna tkáním a jejich fotografiemi

Zlatý řetízek s netkanou tkaninou je mezi výrobky považován za nejelegantnější"Pancéřovaný" viskózní. Diamantový obličej - metoda zpracování šperků - dává tomuto typu skla třpytivý lesk ve světle.

I když se na první pohled zdá, že řetězy v tomto neobvyklém stylu jsou příliš křehké, obávají se, že jsou deformované, nestojí za to.

Na fotografii řetězu zlata s tkáním „Nonna“ je jasné, že upevnění článků je poměrně silné a spolehlivé:

Jméno "Maglia della Nonna" se překládá z italštiny jako "tkaní babičky". Tento typ vitya si zasloužil toto jméno díky své vnější sofistikovanosti a mimořádné eleganci.

Toto módní tkaní ve zlatých řetězcích je charakteristické pro dámské šperky. Pokud se však při výrobě tohoto výrobku použijí velké díly, pak bude taková šperkovnice snadno vyhovovat zástupcům silné poloviny lidstva.

Dámské řetízky ze zlata s tkáním "Cartier"

„Carapace“ typu „Cartier“ není ve své kráse podřazen zákrutem „Nonna“. Jinak se tento typ Vitya nazývá také „Figaro“. Takový „mluvící“ název tkaní si zaslouží, protože takřka „nekomplikovaně“: produkty kombinují spojení různých tvarů a velikostí. Tato „proměnlivá povaha“ Vitya se velmi podobá charakteru hlavní postavy hry francouzského dramatika Pierre de Beaumarchais.

V „Cartierově“ tkaní v řetězcích ze zlata jsou oválné nebo kulaté články navzájem spojeny v jedné rovině. Klasický vzorec pro toto páření je: 3spoje kruhového tvaru se střídají s 1 podlouhlým kroužkem.

Řetězy Le Figaro získaly obrovskou popularitu díky jejich častému používání módním domem „Cartier“, proto je tento typ vitya známý také jako „Cartier“.

Klenot figaro vypadá skvěle v naprosto jakékoliv délce. Dámské řetízky ze zlata s tkáním tohoto typu jsou navíc dokonale kombinovány s přívěsky a přívěsky.

Dámské zlaté řetízky s typem tkaní "Láska" (s fotografiemi)

Řetězy "Láska" - perfektní dárek pro milovaného člověka

Lze hádat, že zlaté řetězy s tkáním „Láska“ si získaly své jméno díky velmi romantické formě odkazů. Prsteny, které připomínají upevněné srdce, vypadají elegantně na krku mladých dívek.

Tento jemný zákrut je vyroben ze zaoblených plochých smyček. Spojovací hrany jsou ve vzájemném kontaktu.

Šperky tohoto typu jsou nádherným dárkovým řešením pro fair sex. Po všech řetězech s láskou "Láska" se používají k nošení nádherných přívěsků a přívěsků pro večerní nebo koktejlové šaty.

Při pohledu na fotografii řetězu zlata s tkáním "Láska" se můžete ujistit, že díky snadné šití můžete nosit několik předmětů najednou:

V tomto případě bude „efekt vzdušnosti“ ještě výraznější.

Řetězy zlata s „byzantským“ tkaním

Pro výrobu masivních zlatých řetězců je nejčastěji používaným typem „Fox tail“.S tímto spojením jsou spoje stejné velikosti a tvaru spojeny ve fantasy plexu. Tento typ upevnění vám umožní dát výrobku jedinečný lesk na slunci.

Fotografie řetězu zlata s „byzantským“ tkaním ukazuje, že tento ornament se vyznačuje svou zvláštní silou a hustotou, královskou krásou a elegancí.

Výrobky ve stylu „Fox Tail“jsou častější u mužů. Řetězy s takovým viskózním vzhledem vypadají skvěle v jakékoliv barvě zlata, takže je lze nosit pod oblečením, které chcete.

Chce-li zástupce ženské poloviny lidstva koupit šperk s „byzantskou“ zlostí, pak je vhodnější se zastavit u své odrůdy „kužel“.

Toto páření je velmi podobné „ocasu Foxovi“, ale ve vzoru takových výrobků se vazby dívají jedním směrem.

Tento typ tkaní zlatých řetězů, jak je uvedeno na obrázku, připomíná hrot pšenice ve vzhledu:

Mimochodem, dekorace s takovým vzorem jsou ve Velké Británii velmi populární.

Kromě toho jsou výrobky ve stylu Spikelet velmi silné a lze je nosit denně. Musíte se snažit zmást takový řetěz!

Zlaté řetízky s tkáním "Rhombus", "Double rhombus" a "Triple rhombus"

Dobrá, obdařená originálním vzhledem zlatých řetízků s tkáním "Rhombus" je velmi oblíbená mezi znalci klasické krásy. Jejich rysemšperky jsou v odkazech, které, jak jste možná hádali, mají speciální tvar diamantu.

V některých případech jsou prsteny vzoru diamantovým řezem, což dodává výrobku blikající efekt.

Má se za to, že diamant „Rhombus“ je převážně maskulinní tkaní. Technologie však nezůstane v klidu, proto jsou v naší době vytvořeny a elegantní řetězce tohoto páření, které si užili tisíce žen.

V závislosti na tom, kolik vazeb je spojeno dohromady, vzor může být jednoduchý, dvojitý (pohled na fotografii pro příklad zlatého řetězu s tkáním „Dvojitý diamant“) nebo trojitý:

Vyte z prstenců umístěných uvnitř sebe, vizuálně přidává objem šperků.

Jaký je nejsilnější řetězový tkaní zlata?

Dnes je rytmus života tak šílený, že je prostě nutné vědět, které tkaní zlatých řetězů je nejsilnější!

První místo v hodnocení spolehlivosti je zaslouženě obsazeno pářením Bismarck.Když je zbytek šperku roztrhaný a ztracený, tento mocný gigant se bude adekvátně vyrovnávat s náporem každodenních potíží.

Na druhé pozici, důvěrně ukotvený , který je tak populární ve výrobě moderních drahých předmětů, se s jistotou usadil. Pokud se nám podaří najít řetěz s dvojitou řadou článků, pak na to nebude žádný mořský ani suchozemský vítr.

Třetí místo získalo páření „Pantsirnaya“.Všem znalcům pohodlných a praktických věcí ataké přívrženci klasiky, šperky v tomto stylu jistě přijdou ochutnat.

Již znám mnoha "ocasům Fox" se umístil na čtvrtém místě v žebříčku. Mužská polovina lidstva musí tuto možnost podrobněji prozkoumat.

V pátém místě jsou řetězy zlata s tkáním „Triplet“, jako na fotografii. Vzhledově připomínají lano, které je zkroucené do lana.