Drozd - tajemství této nemoci

Thrush je známo téměř každé ženě.Její příznaky jsou svědění, kyselý zápach a sýrový výtok, který brání mnoha spravedlivému sexu žít bezstarostně.I když je toto onemocnění poměrně běžné, faktory nemoci nejsou vždy jasné v každém jednotlivém případě.Existuje mnoho důvodů, a nikdo není imunní vůči této nemoci.

Hodně záleží na imunitě organismu, celkové kondici, stresu, antibiotikách atd., Ale s vědomím, že o kandidóze je vše známo (to se také nazývá drozd), není možné se s ním vůbec nebo alespoň setkat.vzácně.

Vše o Candida

Kauzálním činitelem drozdu jsou houby Candida.Existuje mnoho druhů tohoto rodu, ale způsobuje toto onemocnění v 95% případů Candida albicans.Žije na sliznicích, nehtech a kůži, aniž by způsobovala jakékoli problémy, regulující růst prospěšných bakterií.Ale v jednom "nádherném" momentu se z nějakého důvodu tato kvasinková houba začne velmi aktivně vyvíjet, vytěsňovat prospěšné bakterie a snižovat imunitu organismu.Navíc se promění v agresora, parazitujícího v buňce, který se živí jeho látkami, v důsledku čehož buňka umírá.Další vlastností těchto hub je, že mají zvýšenou ochranu proti lékům, a proto je obtížné je léčit léky.

Proč tedy vzniká drozd?

Pro to existuje dost důvodů, ale hlavní jsou porušení imunitního systému, narušení hormonů a problémy s mikroflórou ve střevě.

Hormonální poruchy

Hormonální systém u žen je spíše nestabilní. Menstruace, těhotenství (více než polovina těhotných žen infikovaných touto houbou), menopauza - všude je poněkud jiné hormonální pozadí. Trvalé hormonální léky, dlouhá abstinence, stres, to vše ovlivňuje náš hormonální systém. V tomto ohledu existuje porucha reprodukčního systému a tvorba drozdů. Samozřejmě, existují další faktory, jako je podchlazení, brát antibiotika, a to i na sobě své oblíbené úzké syntetické dámské kalhotky přispět k tvorbě Candida albicans.

Imunitní poruchy

Pokud je ochranný systém v ženském těle zlomený, pak na slabých místech (zánětlivý proces v pochvě, dysbakterióze), se slabou imunitou, tam okamžitě vzniká problém. S tím vším, pokud přidáte špatnou dietu, stres a narušení hormonálního systému, pak vám bude poskytnut drozd.

Intestinální dysbakterióza

Problémy ve střevech jsou základem mnoha nemocí. Patogenní mikroflóra se může snadno stěhovat ze střeva do pochvy, kyselé prostředí však bude chránit, ale ne dlouho. Intestinální dysbióza vede k vaginální dysbióze.

Infekce

Agresivní kandido se může často dostat ven. U mužů je drozd obvykle asymptomatický a jsou nositeli jiných škodlivých hub od jedné ženy k druhé.

Příznaky

Hlavní příznaky drozdů jsou silné, syrovité bělavé výboje, s kyselým zápachem nebo bez něj. To vše je doprovázeno silným svěděním, zarudnutím pochvy a často nepohodlím při sexu.

Stupně vzrušení

První je absence stížností a symptomů, ale šmouha označuje jeho přítomnost. Volal kandidát.

Druhá fáze je akutní urogenitální kandidóza. Všechny příznaky tohoto onemocnění (svědění, zánět, výtok) se projevují.

Třetí je chronická forma onemocnění. Pokud je žena nemocná více než 4krát ročně. Polovina pacientů má tendenci znovu onemocnět.

Důvody pro přechod akutní kandidózy na chronickou

• Samoléčba nebo nesprávná léčba.

• Přítomnost jiných infekcí.

• Nevyléčený partner, který neustále infikuje ženu.

• Neuzavření vulvárního prstence - a tím i oslabení svalů pánve po porodu.

Správné ošetření drozdů

Nejsou žádné nádherné tablety. Pouze dobře zvážená komplexní léčba, správně zvolená lékařem, pomůže zbavit se této nemoci. Ujistěte se, že léčit a sexuálního partnera. Obvykle se předepisují čípky (anti-kandidóza), tablety pro obnovení vaginální a střevní mikroflóry, omezení pohlavních kontaktů a diet. V každém případě, podle provedených testů, rozhodnutí o léčbě provádí lékař.

Prevence

Hlavním požadavkem je řádná výživa a hygiena.

Je žádoucí, aby spodní prádlo bylo bavlněné. Bez toho, abyste nemuseli doufat, omezit používání sladkostí a jíst více mléčných výrobků. Sledujte střeva, nenoste mokré plavky a řádně vymyjte.