Dárky kolegům

Všichni lidé rádi dávají dárky a přijímají je. Ale pochybnosti o jejich volbě, které víme, není o nich slyšet. Jedná se zejména o dary pro kolegy.

Podle sociologického průzkumu dostávají zaměstnanci přibližně stejné množství darů, jaké dávají. Oblíbené a vítané dárky pro ně jsou bonbóny, alkohol, peníze a káva. Pokud jste vy a váš kolega spojeni pouze obchodními vztahy, pak je pro něj nejlepší volbou dárek související s prací. To může být sada papírenských nebo kancelářských potřeb. Něco neutrálního - album nebo fotorámeček, nebo pokojový květ. Pěkný dárek může být malý bonus.

Tato tradice, darování, většina respondentů je velmi pozitivní. Více než polovina (asi 57%) věří, že sváteční dárky jsou dobrou tradicí, která zvyšuje a udržuje zdravé a přátelské pracovní prostředí mezi kolegy. A pouze 10% věří, že se jedná o plýtvání penězi.

OSOBA

Hlavním důvodem pro obdržení daru jsou narozeniny zaměstnanců. V takových dnech, dary dostanou téměř všechno. To je docela často přijímané na kalendářních svátků, aby si navzájem dary: 8. března, Nový rok, 23. února.

V zásadě samotní kolegové vystupují jako dárci, méně často - společnost, šéfové nebo zákazníci.

Mimochodem, úřady nejsou zvláště ve spěchu, aby svým zaměstnancům poblahopřáli k dovolené. To se dějebuď na úkor společnosti, nebo peněžních příspěvků všech členů společnosti.

Z nějakého důvodu se však má za to, že podřízení jsou povinni jednoduše poblahopřát svému nadřízenému. Jako pravidlo, v tomto případě, dárky pro šéfa jsou poměrně drahé.

ZELENINA - TĚŽKÁ SILA

Jako dárek pro kolegy jsou Rusové vyhozeni ze 400 na 1000 rublů. Někdy se stává, že se tato částka zvyšuje na 2000-4000 rublů. Více než polovina zaměstnanců to dělá ze srdce, zbytek vloží peníze do společné obálky pouze proto, aby se zabránilo obecnému odsouzení pracujících kolegů.

Podle statistik lze pouze třetinu zaměstnanců zaměstnanců bezpečně nazývat nezaujatými. Tím, že dávají peníze na dar, nevypočítávají celkový zůstatek všech vynaložených a obdržených peněz. Každý druhý kolegy tráví stejnou částku peněz, která pak očekává, že obdrží jako dárek. Přibližně 16% pracujících je přesvědčeno, že se zpravidla věnují ztrátě!

VŠECHNY NA POZNÁMKA

Pravidla výběru:

• Bude lepší, když dary, které hodláte předat svým kolegům, stojí přibližně stejně. Pak určitě nikoho urazit.

• Váš dar by neměl být příliš drahý - „hrdinu příležitosti“ můžete postavit do poněkud nepříjemné pozice.

• Současně by tento dar neměl být levný - pak se vám nemůže vyhnout rozpakům.

• Levná kytice květin vypadá jako něco nešťastného a neatraktivní. Proto, pokud není dost peněz na drahé a krásné kytice, je lepší koupit jen krabici dobrých čokolád.

• Dárek zakoupený s běžnými penězi by v žádném případě neměl být levný.

• Dar nadřízeným není dán osobně, ale jako kolektivní. Takže to bude správnější. Dár musí být doplněn slovy nebo pohlednicí. V tomto případě můžete vyjádřit, jak respektujete a oceňujete jeho profesní a osobní kvality, a jste ráda, že pracujete pod jeho vedením.

• „Cool Gifts“ a dary - vtipy, doporučuje se dávat jen lidem s dobrým smyslem pro humor, jiní vám nerozumí a dost silně se uráží.

• Drahé dary by měly být dány pouze jeden na jednoho.

DÍTE DOBRÝ MOOD!

Každému je jasné, že je obvyklé dávat dary, jako je spodní prádlo, parfumerie a oděvy, pouze v rodinném kruhu. V pracovním prostředí nejsou zcela relevantní. Pravidla dárcovství jsou zároveň naprosto univerzální pro všechny. Dejte dar jen v krásné, dobré a vysoké náladě, a samozřejmě s upřímným úsměvem na tváři. Nesnažte se omluvit za jednoduchý nebo levný dárek, pak je lepší nedat ho vůbec. Neptejte se kolegy, zda se mu líbil dárek nebo ne. Řekne to sám, pokud uzná za vhodné. Ti, kdo jsou stále trápeni otázkou „dávat nebo ne dávat“, by si měli pamatovat, že jsme všichni obyčejní lidé, a neměli byste se stydět předložit kolegudobrá a slavnostní nálada.