Co jsou vysavače?

Moderní domácí vysavače jsou výkonným funkčním zařízením, které účinně bojuje s prachem a špínou. Liší se designem, funkcí a typem čištění. Chcete-li si vybrat zařízení, které vám pomůže vyrovnat se s čištěním ve dvou účtech, stojí za to prozkoumat typy vysavačů a jejich technické vlastnosti. K pochopení tohoto problému s pomocí našeho přezkumu mohou všichni.

Typy čištění

Za prvé, vysavače jsou rozděleny podle typu čištění, které může být suché nebo mokré. Pro suché čištění jsou určena následující zařízení:

  • s prachovým sáčkem;
  • s popelnicí na prach;
  • s vodním filtrem.

Přístroje s prachovým sáčkem jsou považovány za nejběžnější a cenově dostupné. Vzhledem k tomu, že jsou pytle naplněny, je třeba je vyměnit: papírové sáčky jsou jednoduše vyhozeny a látkové sáčky lze prát. Nádoba na prach eliminuje potřebu umývat a kupovat nové tašky, protože si ji můžete jednoduše prohrabat. Obvykle je tato kapacita transparentní, takže je snadné zjistit, jak je plná.

Vysavače Aquafilter jsou vybaveny zásobníkem vody, ve kterém se usazuje prach. Výhodou tohoto způsobu čištění je dodatečné zvlhčování vzduchu. Po použití musí být nádoba vyjmuta, vyprázdněna a vysušena.

Pro mokré čištění používané mycí vysavače. Jsou také vybaveny nádržkou na vodu, ke které je přidán také detergent. Prostřednictvím trysky kapalina vstupuje do povrchu, kde je shromažďována nečistota, a pakzpět. Tyto modely mohou být použity pro různé povrchy - dlaždice, koberce, parkety. S ním můžete dokonce umýt okno. Při čištění nečistot čistí vysavače velmi účinně a jejich cena je poněkud vyšší technologie pro suché čištění.

Konstrukce vakuů

V každodenním životě lze použít různé typy zařízení, mezi něž patří:

  • vertikální;
  • dobíjecí;
  • vložené;
  • robotizované.

Nejběžnější a cenově dostupné vertikální domácí vysavače. Jsou vybaveny sběrnou trubkou, ohebnou hadicí a několika tryskami. Jedná se o kompaktní a lehké nástroje, které se pohybují na kolečkách. Dostatečný výkon pro čištění standardních apartmánů a velkých pokojů. Může pracovat ze sítě nebo z baterií. Nabíjecí baterie se používají především k čištění hladkých povrchů. Pracují v určité poloze a mohou zůstat autonomní asi 30 minut.

Integrovaný vysavač je centralizovaný systém, který je často instalován během výstavby místnosti. Napájecí jednotka je umístěna samostatně, může být ve spíži nebo v suterénu. Ve stěnách položte potrubí a připojte jej k zásuvkám. Stačí jen připojit hadici a začít čištění a nečistoty přes potrubí se dostanou do hlavní nádoby. Jedná se o velmi drahý systém, který vyžaduje profesionální údržbu.

Roboty na vysávání jsou také drahé. Jsou charakterizovány autonomií aschopnost provádět odstraňování prachu, včetně pod nábytkem. Malá plochá zařízení sbírají malé stelivo, ale obecně nelze kvalitu čištění nazvat vysokou.

Kvalita čištění závisí také na sacím výkonu zařízení. V domácích modelech se pohybuje od 250 do 480 W, což je dostačující pro kvalitní odstranění prachu a nečistot. Současně by hladina hluku měla zůstat v rozsahu 75 dB, pak můžete přístroj pohodlně používat a nebude z něj zklamán.