Chutný, zdravý a snadný - chřestový salát. Recepty

Chřest je zdravá, chutná a originální jarní zelenina bohatá na vitamíny, stopové prvky a antioxidanty. Pravidelné používání chřestu pomůže čelit mnoha běžným onemocněním a zachovat zdraví a krásu.

Můžete vařit širokou škálu pokrmů z chřestu bez velkého úsilí - polévky, přílohy, saláty a dezerty. Hlavní věc je udělat to správně. Chřest je koneckonců charakterizován specifickou vůní a chutí, které do značné míry závisí na procesu vaření.

Nabízíme Vám několik jednoduchých receptů na saláty s chřestem

Recept č. 1.„Jednoduchý“ salát z chřestu. Pro přípravu salátu budete potřebovatingredience , jako například: čerstvý chřest - 200 - 300 g, čerstvou mrkev - 2 - 3 kousky střední velikosti, majonézu - 150 - 200 g, sůl, zelenou cibuli nebo nové koření v závislosti na z preferencí.

Metoda přípravy: Mrkev je oloupána, nakrájena na malé podlouhlé plátky a dušená. V této době musí být chřest vyčištěn a ponořen do vroucí vody po dobu 7–10 minut. Poté, co chřest vychladl, nakrájejte na plátky, smíchejte s dušenou mrkví a sezonte s majonézou (může být nahrazen rostlinným olejem). Sůl, pepř podle chuti.

Recept č. 2.Salát z chřestu a nových brambor.Složení:nové brambory - 300 - 400 gramů, čerstvý chřest - 200 g, salát, vařená vejce - 3 - 4 ks, 1 lžícenakrájenou zelenou cibuli, 1 - 2 lžíce rostlinného oleje (nejlépe olivového oleje), sůl, mletý pepř, hořčici - v případě potřeby.

Metoda přípravy: mladé brambory se oloupají, pak se musí vařit v osolené vodě a nechat chvíli vychladnout. Po ochlazení se každý brambor nakrájí na dvě poloviny. Chřest se odstraňuje z vytvrzených hrotů a nakrájí na středně velké plátky.

Listy zeleného salátu se rozkládají ve vhodné nádobě (velké ruce se sbírají), potom se vaří brambory a nasekaná zelená cibule se rozloží a nakonec se rozloží kousky chřestu. Salát s olivovým olejem. Jako dekorace - vařená vejce (lze nakrájet na plátky, plátky, atd.)

Číslo receptu 3.Vinaigrette s chřestem. Složky:brambory - 1 -2 kusů střední velikosti, mrkev - 1 kus, řepa - 1 kus, okurka nakládaná - 1 kus, cibule (malá ) - 1 ks, chřest - 1 - 2 ks, rostlinný olej, sůl, pepř, cukr a zelenina dle chuti.

Metoda přípravy: Brambory, řepa, mrkev a chřest musí být vařené a chlazené (odděleně). Poté se vařená zelenina, cibule, okurky, chřest a zelenina oloupají a nakrájí na středně velké kostky, smíchají a ochucují rostlinným olejem. Na konci - sůl, pepř a greeny dekorace. V tomto receptu na vinaigrette bude chřest nahrazen chřestemfazole.

Recept č. 4.Salát z chřestu s houbami. Recept a způsob přípravy (video)

BONG APPETIT!