Alkohol v potravinách

Alkohol může nejen zvýšit vaši náladu, relaxovat a prezentovat „nezapomenutelnou“ kocovinu ráno, ale také sloužit jako vynikající složka při přípravě různých pokrmů. Podívejme se, jaké lahve a co vedle slunečnicového oleje stojí na kuchyňském stole opravdového labužníka.

VÍNO

Nejvýznamnějšími milovníky vína a příznivci Bacchusů jsou Francouzi. Začali přidávat víno do jídla. Podle jejich pravidel je víno, které se vám líbí, přidáno do pokrmu, protože jídlo získá svou chuť. Poměrně často se víno přidává do omáček, dezertů a rizot. Musíte se řídit stejnými zásadami, které jsou přijaty pro výběr nápoje pro jídlo: pro ryby, těstoviny a bílé maso - bílé víno, pro červené maso - červené.

Pro zlepšení chuti ryb se víno přidává na samém konci smažení, když se objeví rudá kůrka.

Víno je také vynikající marinádou (drůbež, maso, zelenina). A alkohol je vždy přidáván k masovým pokrmům na konci vaření. Když ho přidáte na pánev, kde bylo maso smažené, a smícháním se zbytky produktu dostanete nádhernou omáčku.

Při výrobě omáček musíte víno nejprve zředit a poté přidat další přísady. Nezapomeňte, že alkohol se vypařuje rychleji než voda, takže může trvat déle, než bylo na začátku spočítáno.

Koňak

Francouzi začali používat koňak při vaření. Podle svého hlubokého přesvědčení brandy zlepšuje chuť jakéhokoliv vařeného pokrmu.

V zásadě: \ tPoužívá se v marinádách a omáčkách a samozřejmě v plamenech. Jedná se o proces, ve kterém je hotový pokrm hojně zaléván brandy, a pak ho zapálí před podáváním na stůl. Docela vzrušující pohled! Současně alkohol rychle popálí a jídlo dostane lehkou a rafinovanou vůni. Podávají se zde dezerty a mořské plody.

A pokud k slavné "francouzské cibulové polévce" přidáte trochu brandy, můžete jednoduše "polykat jazyk".

PIVO

Ukazuje se, že pivo lze konzumovat nejen k odstranění ranní kocoviny, ale také jako součásti různých jídel. V pivu, Němci dušené maso, v Belgii milují polévku z piva s karbanátky, v Rusku se s tímto nápojem podává okroshka. Maso po zalití pivem se stává měkkým a velmi chutným. Tmavá vepřová piva se používají pro vepřové a lehká, sladová piva se používají pro polévky. Současně by mělo být jídlo vařené v pivu soleno těsně před podáváním, sůl přispívá k pěnění piva.

Základní pravidlo: nikdy nemíchejte ve stejné nádobě s jinými nápoji - necítíte chuť piva.

TEKILA

Samozřejmě jste hádali, že takový nápoj se používá k přípravě pikantních mexických jídel. Také, tequila může být marináda pro lososa a krevety, zatímco vy musíte míchat to s limetovou šťávou. Tequila se přidává také do espressa - je zaručen povzbuzující účinek!

Tento alkoholický nápoj krásně hoří, což znamená skvěléVhodné pro plameny. Ryby a maso jsou marinované v tequile asi dvě hodiny, ne méně. Tento nápoj je ideální pro všechny pikantní pokrmy.

ROM

Poměrně silný nápoj na bázi cukrové třtiny je skvělým doplňkem pečiva. Samozřejmě všichni víme, "Baba." Je vyroben z obvyklého kynutého těsta a po upečení je nasáklý rumovým sirupem.

Přidání rumu do různých pečiv, vynalezených v 18. století francouzským kuchařem Bria-Savarin. V rumu často namočte ovoce. Pro vaření použijte tmavý rum. Pro koktejly - lehké.

WHISKEY

Whisky se používá pro vydatné pokrmy (pečené maso, ryby). Jedná se především o skotskou a irskou kuchyni. Američané ji používají v omáčce z hamburgerů. To je zvažováno být, jestliže tam je whisky v talíři, pak to by mělo být ve skle. A klasická irská káva také jistě přidá whisky.

LICER

Obvykle se přidávají likéry dávkované do kávy, čaje a dezertu. Zvláště ho miluj, jako přísadu do sladkých jídel. V tomto případě jsou vhodné čokoládové, ovocné a kávové likéry.

VODKA

Jedná se o národní ruský nápoj, který se přidává do potravin, což zlepšuje proces trávení (a náladu). Vodka je široce používána pro konzervaci, v těstě na paštiky a samozřejmě pro přípravu slavné polévky. Díky tomuto nápoji se ucho stává průhledným a zatáhne.nepříjemná chuť "Tina". Když přidáte jednu lžičku vodky do studené vody na vaření masa, stane se měkkou a jemnou.